Dnes není v přehledu žádný HW kousek, jak je už tradicí, ale vracím se do minulosti k zařízení Zei Timeular, které mi leží už týden na stole. Více než jindy se dnes zabývám kryptoměnami, najdete tu také infografiku 10 top trendů a co se mi hodně líbilo, byla stránka Triad Bots.
Zei° Timeular
V lednu ve WH Digestu č. T03 jsem tu psal o měřidlu času s názvem Zei° Timeular. Měl dorazit v dubnu, nakonec ale připlul až před pár dny, takže jsem ho začal používat a sbírat poznatky. Zatím mohu prohlásit, že funguje, ale zejména na úrovni přibaleného SW to má ještě mušky. Ale o tom až v připravované recenzi. Tady si připomeňte, co jsem o něm psal.
Deset disrupčních IT trendů
Deset trendů, které mají šanci změnit svět.
Najdi svého architekta
Tohle je pěkný nápad. Každý architekt je jiný, má jiný styl, jiný přístup k práci a určitě má i jiné oblíbené materiály. V této aplikci si zadáte vlastní preference a na základě těchto informací vám aplikace nabídce vhodné architekty.
Podobný princip by se dal jistě použít i pro konzultanty, projektové manažery či kouče.
Triad bots – produktová page
Stránka TRIAD BOTS mě zaujala hned ze dvou důvodů. Jednak proto, že se tu někdo věnuje intenzivně programování botů. A také proto, že v dnešní době je pro softwarovou, marketingovou nebo IT firmu velmi složité se odlišit. A takovéto akce jsou rozhodně dobrým způsobem, jak vykročit z šedi stejnosti. Za mě palec nahoru.
Twitter: Triad_CZ
Changelly.com – zajímavá krypto-směnárna
Natrefil jsem na zajímavou, jednoduchou směnárnu kryptoměn. Jmenuje se Changelly.com a můžete si tam měnit mezi zhruba 30 kryptoměnami. Předností je kromě množství kryptoměn i to, že má docela zajímavé (čti: výhodné) kurzy.
O čem je Ethereum
Ethereum nabralo dost velkou sílu, za ten půl rok, co se o něj zajímám. Ovšem, pochopit to celé, o čem je Ethereum, že je založen na blockchain principu a k čemu všemu se dá Ethereum použít, je dost obtížné. Takže díky za každý článek, který tohle téma trochu přiblíží. Jedním z nich je i tento What is Ethereum? A Step-by-Step Beginners Guide.
Autor: Blockgeeks, twitter: Blockgks
A do třetice o kryptoměnách – průvodce úskalím rozdělení Bitcoinu pro začátečníky
Jestli jste někdy slyšeli o Bitcoinu, tak možná víte, že se uvažuje o jeho transformaci, nebo rozdělení na dvě měny. Jestli tušíte (co je to Bitcoin) a navíc i o tom, že se něco děje, mrkněte na tento článek: Průvodce soft-forkem pro začátečníky.
Zahoďte staré myšlenky, abyste byli více kreativní
Článek Kill Your Old Ideas So You Can Be More Creative radí, jak se vymanit z kolotoče „mám spoustu myšlenek, ale nejsem schopen je realizovat“. Nabízí několik pohledu nebo tipů, co s tím.
Dva mě zaujaly dosti.
- Zkuste novou myšlenku nebo nápad implementovat do stávajícího projektu
- Pošlete nápad nebo myšlenku dál, zveřejněte ji
Twitter citáty na konec
Zpoždění je nástroj pro ty, kdo nemají odvahu stát si za svým jednáním. Předstih nám dává vliv a kontrolu. – Skvělá kniha, česky @janmelvil pic.twitter.com/LToeLVp6jO
— Olga Pohl (@olga_pohl) June 22, 2017
Naučte se říkat ne a DOST. Sami sobě. Klientům. Lidem okolo. Výčitky kvůli tomu nemějte. Život žijete jenom jednou. #moudrozpraxe
— Daniel Dočekal (@Medvidekpu) June 14, 2017
Já používám: Udělám to AASAPAP…
(As ASAP As Possible)— Vilém Kužel ⛰ (@Vilda007) June 16, 2017
"You have two lives. The second begins when you realise you only have one." – Confucius
— Ricky Gervais (@rickygervais) June 17, 2017
Co je Workhackerův digest?
Každý týden sleduji a sbírám zajímavosti, nové myšlenky, životní i pracovní vylepšení (hacky) z oblasti efektivity práce či disrupce pracovních návyků. Cílem týdenní periody je, abych si nejen rozšířil obzory v oblastech, které mě zajímají, ale abych se k nim po týdnu vrátil, osvěžil si je. A když už to dělám pro sebe, myslím si, že by to mohlo zajímat i vás.