Tento digest je dvojitý. Nikoliv svým obsahem, ten má standardní délku, ale proto, že jsem se část uplynulých 2 týdnů flákal a přísun nových informačních zdrojů omezil. Dnes je tu ale zajímavá 3D tiskárna, zmínka od Apple ARkitu nebo dvě zajímavé aplikace – Twist a Integromat.
Obsidian 3D Printer
Tahle 3D tiskárna mě hodně zaujala. Je malá, kompaktní a s designem, který vám dovolí si ji postavit v pracovně nebo dokonce možná i v obýváku. A cena? Cena základní verze je 149 USD plus poštovné. To je hodně dobrá cena. Pokud to bude dělat to, co slibují na Kickstarteru. Mrkněte sami: Obsidian 3D Printer: High Quality, Sleek, and Affordable.
Apple a jeho nový ARkit
Stejně tak, jak si výrobci mobilních telefonů nevěděli rady, až přišel Apple s iPhonem a trochu do odvétví vnesl rozruch, podobný posun očekávám u rozšířené reality (AR). Ta je tu s námi už několik let, ale kdomě pár her a nějakých implementací, se to bída. Apple v iOS 11 připravil ARkid, tedy sadu knihoven a pomůcek pro vývojáře, aby mohli tvořit aplikace s rozšířenou realitou.
Jedna z prvních představených aplikací je banální: AR Measure. Leč, ani první iPhone neměl ty funkce, které má dnes. Počkejte si 2 roky a nebudete chápat, jak jste mohli bez AR žít dříve. Za vidění stojí i to video…
10 MUST-SEE videí z TEDx pro podnikatele
Něco na léto na dovolenou: 10 Must-See TED Talks for Entrepreneurs
Paradox volby: pomocník i nepřítel v místě prodeje
Něco přes 80 % zákazníků se rozhoduje o nákupu až v místě prodeje. Říkají statistiky. A tento článek mj. naznačuje, že je ještě velký prostor pro obchodníky, na to, jak zákazníkům s výběrem pomoci. Kdo zákazníka potěší, zaujme a pomůže s rozhodováním, ten udělá kšeft.
8 tipů pro ulehčení crowdfundingové kampaně
Mám rád články, které pojednávají o konkrétním tématu, ale zároveň je lze zobecnit. A článek 8 tipů, které vám výrazně ulehčí crowdfundingovou kampaň je určitě jedním z nich. Je o marketingu, značce, plánování a komunikaci. Nic hlubokého ani složitého, jen stručný výčet. Ale i to stačí.
Twist app místo Slacku
Slack má výhodu, že je ve firmách už hodně rozšířený. I když jak dříve narození ví, i ICQ bylo bezkonkurenčně rozšířené a podívejte se, kde je dnes. V pr….opadlišti dějin. 🙂
Na Twist, tedy jakousi náhradu Slacku, mě navedl Dan Dočekal. Zatím je to asi jen k vyzkoušení a asi na výměnu bych to nikomu zatím nedoporučil. Ale pokud se někdo rozhoduje, jestli zavede Slack, nebo něco jiného, Twist by mohl být na seznamu „k vyzkoušení“ mezi prvními. 😉
Twitter: @MedvidekPu
Databanka zvuků: SoundDogs.com
Může se někdy hodit. Třeba když stříháte video z večírku a potřebujeet cinkání skleniček.
Databanka zvuků a melodií: SoundDogs.com nebo starší Retired.SoundDogs.com
Integromat.com – česká konkurence IFTTT
Kdo nezná IFTTT, toho nikdy netrápila efektivita práce a automatizace práce. Pro nás ostatní je tu zajímavá alternativa k IFTTT – český Integromat.
PS: Jsem nepatrně rozčarovaný z ovládání, přijde mi nějaké překombinované, ale třeba jde jen o zvyk. K vyzkoušení to určitě stojí.
A na závěr něco z Twitteru
Zaujalo mě tentokrát jen toto od Evy Pavlikové. To je ten typ marketingu, který žeru! Bravo, hotel.
Tuzka, papir, moje jmeno a jakou to umi udelat radost. pic.twitter.com/U4GgyUAtOQ
— Eva Pavlikova (@evapavlikova) July 8, 2017
Co je Workhackerův digest?
Každý týden sleduji a sbírám zajímavosti, nové myšlenky, životní i pracovní vylepšení (hacky) z oblasti efektivity práce či disrupce pracovních návyků. Cílem týdenní periody je, abych si nejen rozšířil obzory v oblastech, které mě zajímají, ale abych se k nim po týdnu vrátil, osvěžil si je. A když už to dělám pro sebe, myslím si, že by to mohlo zajímat i vás.