Workhackerův digest – T10

V dnešním digestu pro 10. týden opět nechybí kus pěkného HW, který ale není jen bezduchou hračkou, leč může se stát silným a efektním pracovním nástrojem. Máme tu myšlenkové mapy, zamyšlení nad IoT a Blockchainem a na závěr opět pár Twitter citátů. Inspirace není nikdy dost. Tak do toho.

EORA 3D – scanner připojený k iPhone

A začneme opět hardwarovou záležitostí. EORA 3D je originálně pojatý a řekněme, že i nízkorozpočtový, stolní 3D scanner.

Scanner je složen ze tří částí: z válce s laserem a držákem mobilního telefonu, otočném podstavci a z mobilního telefonu (ten musíte mít vlastní). Válec, který drží telefon svítí laserovým paprskem na snímaný objekt a předpokládám, že data sbírá kamera telefonu. Podstavec se umí sám otáčet tak, jak průběžně skenování probíhá. Výsledkem je 3D model objektu, včetně povrchu.

Více informací o téhle technické zajímavosti můžete najít na crowdfundingovém serveru Indiegogo.com – EORA 3D.

MindMeister – myšlenkové mapy on-line a sdílené

Potřebujete-li sdílet své myšlenky v myšlenkové mapě ještě s dalšími členy týmu, zkuste MindMeister.com. Kromě toho, že MindMeister pomůže s online tvorbou myšlenkových map, tak také obsahuje několik funkcí, které oceníte v týmu. Jako třeba zaslání upozornění, pokud někdo z týmu provede v mapě změnu.

MindMeister má též mobilní aplikaci pro iOS i Android.

3 sdílené myšlenkové mapy jsou zadarmo.

Bude Internet Věcí potřebovat vlastní Blockchain?

Tak určitě. Už nadpis článku Will the Internet of Things Need Its Own Blockchain si říká o kladnou odpověď. A ano, autor tohoto článku dochází k závěru, že nějaký typ blockchain sítě pro IoT bude potřeba.

Mimochodem, o tom, že Roboty budou platit daně, jsem psal v Digestu T08. Stroje, Blockchain, nanoplatby, distribuovaná ekonomika. Jo, máme se na co těšit. 🙂

Ultimátní nástroj na tvorbu dotazníků: Typeform.com

Typeform.com je online služba, kde si můžete vytvořit vlastní dotazník. Jasně, takových služeb jsou stovky. Jenže Typeform.com stojí za pozornost. Má totiž propracované UI/UX a výsledný dotazník opravdu vypadá excelentně. Ostatně, zkuste si to sami. 😉

Zákon, který nám sebral 42 let života

Tento článek Zákon, který vám sebral (nejen) 42 let života mě nezaujal proto, že je to EET a o dopadech na běžé podnikatele. Zaujal mě z jiného důvodu. Na něm je pěkně vidět, jak se z malých čísel, pokud je jich nezanedbatelně hodně, dejí vykouzlit extrémně vysoká čísla.

Takhle. Příklad. Když z každé transakce (jakékoliv) ušetříte zrychlením procesu třeba 2 Kč, je to kapka v moři. Jenže, co když je těch transakcí 100 000 měsíčně? Aha? Přemýšlejte o tom, až budete promýšlet nějaký svůj byznys. A mimochodem … o dva odstavce výš jsem zmínil nanoplatby. 😉 To jsou ještě menší platby, než mikroplatby. Ale nanoplateb může být jednou hodně. Vlastně ještě mnohem víc než hodně.

Jak vytvořit příspěvek na Linkedinu, který zasáhne 78 % vaší sítě?

OK, trochu bulvární nadpis a jelikož je autorem tohoto článku známý podnikatel Neil Patel, který pracuje s úplně jinými čísly, je to trochu utržené ze řetězu v našich malých českých podmínkách. Ale! Ten článek obsahuje mnoho dalších užitečných myšlenek.

A jdeme na Twitter …

Co je Workhackerův digest?

Týden co týden sleduji a sbírám zajímavosti, nové myšlenky, životní i pracovní vylepšení (hacky) z oblasti efektivity práce a disrupce návyků, které vás mohou posunout. Cílem je, abych si nejen rozšířil obzory v oblastech, které mě zajímají, ale abych se k nim po týdnu vrátil a připomněl si je. A když už to dělám pro sebe, myslím si, že by to mohlo zajímat i vás.

Leave a comment

Stáhněte si eBook - Jak začít s automatizací obchodních procesů
This is default text for notification bar